Cart 0.00 0
AnasayfaHakkımızda

Maviyel Ambalaj Hakkında, Firma Tarihçesi Çantanın Sektör Lideri

Biz Kimiz? Ne Yaparız?

Maviyel kimdir?

1998 yılında İstanbul’da kurulan Maviyel Ambalaj üretici, tedarikçi ve ihracatçı bir firmadır. 1998-2004 yılları arsında Ebavo ve Özgün Çanta isimleriyle sektörde faaliyet gösteren firmamız, 2005 yılında bu isimleri “MAVİYEL” markası altında toplamıştır. 2010 yılında Limited Şirketi ve 2015 yılında Anonim Şirketi olarak yeniden yapılanan ve genişleyen Maviyel,  21 yıllık imalat tecrübesini ARGE çalışmalarıyla birleştirmiş bununun sonucunda hem Türkiye hem de Avrupa pazarında oldukça etkin bir konuma gelmiştir. Bu gün ise ambalaj, matbaa, tekstil ve promosyon gibi 4 ayrı sektörde 3 ayrı fabrika ve 5 ayrı şirket ile faaliyet gösteren “Maviyel” in ağırlıklı üretim alanı bez ambalaj sektörüdür.

Maviyel ve Üretim

Bez çanta, daha geniş anlamıyla bez ambalaj sektöründe “Ana İmalatçı Firma” olarak kabul gören Maviyel, bu durumunu kuruluşundan itibaren üretim teknolojisini takip etmesi ve ürün kalitesini dikkate alarak makineleşmesine borçludur. Üretiminin tamamını kendi bünyesindeki 3  ayrı fabrikada gerçekleştiren MAVİYEL’in en önemsediği konu ise kaliteli üretim ve hızlı teslimattır. Son yıllarda yaptığımız yatırımlar ve ARGE çalışmalarıyla üretim kapasitemizi yaklaşık 10 kat arttırarak 160 Milyon (160.000.000) adet’e çıkardık. 2019 yılı içinde yaptığımız yatırımlardan bazıları full otomatik çanta üretimi yapan ultrasonik makineler, flexo baskı makineleri, laminasyon makineleri, boyama makineleri , tekstil makineleridir.  MAVİYEL AMABALAJ bugün 60.000 m2 açık ve 15.000 m2 kapalı alanı ve sahip olduğu makine teçhizat parkuru ile kendi alanında Türkiye’nin en büyük üretim tesislerine sahiptir.

Maviyel ve ihracat

Maviyel Ambalaj ; Fransa, İngiltere ,Almanya, Amerika, İtalya, İspanya, Hollanda, Fillandiya, Belçika, Avusturya, İsrail gibi toplam 27 ülkeye ihracat yapmaktadır. Firmamız son yaptığı yatırımlarla birlikte kısa vadedeki hedefini 50 ülkeye ihracat olarak belirlemiştir.

Maviyel ve Çevre

Çevre konusunda da oldukça hassas olan ve ISO 14001 çevre yönetim sistemi kalite belgesine sahip olan Maviyel, ürettiği ürünlerin geri dönüşümlü, uzun ömürlü ve çevre dostu olmasına azami derecede özen göstermektedir. Firmamız “doğal ürünler” ve “uzun ömürlü ürünler” olmak üzere iki ayrı kategoride üretim yapmaktadır. Doğal ürünlerimiz, %100 pamuktan üretilen, doğaya bırakıldığında kısa bir sürede toprağa karışabilen ve çevre için zararsız olan ürünlerdir. Bu ürünler arasında ham bez, gabardin, kanvas gibi % 100 pamuk olan dokuma kumaşlardan üretilen bez çantalar, kumaş torbalar ve diğer bez ambalaj ürünleri gösterilebilir. Uzun ömürlü ürünlerimiz ise defalarca kullanılmak suretiyle plastik ambalaj (naylon poşet vs.)tüketimini azaltmak ve bu yolla çevre kirliliğini en alt seviyeye çekmek amacını gütmektedir. Kullanım şekli ve ürünün türüne göre 6 ay ila 2 yıl gibi uzun bir süre kullanılabilen ürünlerimiz pp woven çantalar, lamineli çantalar, nonwoven (tela) çantalar, katlanabilen çanta gurupları ve tekerlekli Pazar çantalarıdır.

Maviyel ve İnsan Sağlığı

Ürettiğimiz mamüllerde kullanılan bütün materyal ve boyalar Avrupa standartlarına ve REACH kriterlerine uygundur. Firmamız satın alma tercihini (üretim için kullandığı malzemeleri  ) Oeko-tex sertifikalı materyallerden yana kullanmaktadır. Ayrıca müşteri taleplerine göre GOTS sertifikalı (Organik) materyaller de kullanmaktayız.

Maviyel ve Sertifikasyon

Maviyel  SEDEX üyesi ayrıca ISO 9001 Kalite yönetim sistemi , ISO14001 çevre yönetim sistemi ve OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği kalite belgelerine sahiptir.

Ülkelerde Biz
  • Almanya
  • Fransa
  • İtalya
  • Amerika
  • İngiltere
  • Rusya
  • Türkiye
+53

Dünyanın
Her Yerine Hizmet

+

Çalışan

Ülke

Şube

Yıllık Tecrübe
Yönetici

Yönetim Kurulu

Maviyel ambalaj tanıtım filmi. Ambalaj ve çanta sektörünün lider markası Maviyel Ambalaj tanıtım videosu.